Деіндустріалізація України призвела до того, що для випускників університетів немає робочих місць. Так сказав політолог Михайло Чаплига у своїй програмі «Чаплига. Без питань».

Політолог стверджує, що Україні необхідно розвивати науку та освіту. Водночас Чаплига пояснює, що таке взагалі ця фундаментальна наука.

«Вона бабки не приносить – вона дає інновації. На основі інновацій розробляються технології, а для того, щоб хтось ці технології розробив, а потім і втілив – потрібні люди. Цих людей готують у ВНЗ, тобто готує освіта», - каже він.

Отже, Чаплига підсумовує, що наука не дасть великих прибутків і водночас вона потребує, аби в неї вкладали ресурси – і кадрові, і матеріальні. А для цього, каже він, необхідні університети і фахівці, яких вони випускають. Тим не менш, експерт запитує, куди цим фахівцям потім подітися.

Він стверджує, що в Україні немає промисловості і всі її галузі падають. На думку політолога, це серйозна проблема, адже саме промисловість дає робочі місця для фахівців. Натомість, каже Чаплига, Україна деіндустріалізується.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Біль, температура і слабкість: доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від теплового удару

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Показати ще

«Для кого ми будемо готувати фахівців, де вони себе задіють? З плугом хрущів ганяти? Технологія по розгону хрущів?», - слушно запитує він.

Також Чаплига зазначає, що розробка освітньої бази підготовки фахівців вимагає значних коштів – більше 50 мільярдів гривень. Далі він моделює ситуацію, коли держава вже підготувала 5 тисяч, наприклад, висококваліфікованих інженерів, кращих в і в Україні, і за її межами. Але експерт попереджає, що ці фахівці просто не зможуть працювати тут, оскільки країна банально не має промисловості і кількість наукових робочих місць постійно скорочується.

Нагадуємо, Чаплига заявив, що освітня система деградує.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Чаплига розповів, як ділять Україну.