Так політичний публіцист Дмитро Джангіров прокоментував у Facebook результати засідання Печерського районного суду міста Києва, який 12 жовтня обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Також відзначимо, що думка експерта може не збігатися з позицією редакції. Але ми не можемо заборонити людині висловлювати свою позицію.

"Медведчука звинувачують в організації поставок вугілля з непідконтрольної території Донбасу. Відкинемо той факт, що до 2017 року вугільні підприємства самопроголошених республік були зареєстровані в Україні і платили податки до державного бюджету; зрештою, ми не можемо вимагати від прокурорів Венедиктової такої гарної пам'яті», ‒ зазначив публіцист.

Джангіров підкреслив, що відповідальність за постачання вугілля з непідконтрольного Донбасу лежить в першу чергу на Офіційних особах – таких як тодішній президент Петро Порошенко і прем'єр Арсеній Яценюк.

«Але той факт, що в 2014/15 роках (до яких відносяться ці записи) президентом України був Петро Порошенко, а прем'єр-міністром-Арсеній Яценюк, вони ж повинні пам'ятати! І якщо Медведчук обговорював ці поставки з Порошенком (що стверджувала пані Ірина Венедиктова на прес-конференції минулої п'ятниці), то відповідальність (якщо вона є) лежить виключно на представниках влади, а не на переговірниках»,-висловив переконання публіцист.

Популярні новини зараз

МОЗ затвердило перелік протипоказань для вакцинації від Covid, але краще зробити прививку

Григорій Решетник знайшов нового "Холостяка" після фіналу зі Златою Огнєвіч

Олександра Кучеренко розповіла про фобію, яку не зрозуміє Дмитро Комаров: "Досі мені мстять"

Олександр Пікалов розлучився з дружиною, а Степан Казанін влаштував своїй "медовий місяць": як живе найміцніша пара в Кварталі 95

Показати ще

Джангіров нагадав, що згідно з розпорядженням голови СБУ Валентина Наливайченка Медведчук станом на 2015 рік був спецпредставником Служби безпеки України.

"Важливий момент: згідно з розпорядженням тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка від 30 січня 2015 року, Віктор Медведчук був призначений спеціальним представником СБУ в Тристоронній контактній групі. Чи в курсі цього Іван Баканов, який став співучасником Венедиктової в п'ятничній "пресусі" з пані Венедиктовою?!» - задався питанням публіцист.

У зв'язку з цим, пояснив Джангіров, навіть Печерський суд не ризикнув приймати рішення про взяття лідера опозиції під варту.

"Власне кажучи, навіть Печерський суд, який прийняв багато "неоднозначних рішень", вчора – 12 жовтня – відхилив клопотання прокурора про взяття МЕДВЕДЧУКА під варту з альтернативою внесення застави в 1 млрд грн. Захист вимагав визнати справу нікчемною, але на таке Печерський суд ще не здатний ... мабуть, сумний приклад Миколи ЧАУСА все-таки протверезив суддю Печерського суду Віту Бортницьку-і вона відмовила прокуратурі і у взятті головного опозиціонера під варту, і в неадекватній сумі застави в 1 млрд грн.» - констатував публіцист.

Разом з тим, за словами Джангірова, всі суддівські і співробітники прокуратури у справі Медведчука повинні задуматися, маючи перед очима приклад колишнього судді Миколи Чауса, який сьогодні страждає за те, що брав участь у політичних репресіях.

"Хоча раз немає доказів провини, то такий запобіжний захід, як домашній арешт до 7 грудня 2021 року, теж виглядає неадекватною. Дійсно, приклад ЧАУСА - іншим наука, тому що суддя брав участь у політичних репресіях під час минулої влади, а тепер його «дякують» ті, кого він відправляв у СІЗО. І, мабуть, страждати ЧАУС за свої гріхи буде до кінця свого життя. Тому і суддівським, і прокурорським у справі Медведчука варто задуматися-а чи треба повторювати чужі помилки?!» - підкреслив публіцист.

"P. S. А тепер-найцікавіше! Петро Порошенко (згідно з реєстром ЄРДР) також є фігурантом того ж кримінального провадження, що і Віктор МЕДВЕДЧУК – № 42021000000001516, але чомусь йому не висунуто підозр і його прізвище не присутнє в тексті підозр Медведчуку. Чому?» - уклав політичний публіцист Дмитро Джангіров.