Замість того щоб закласти законодавчий фундамент для мирного вирішення конфлікту на Сході України, влада лише створює видимість такої роботи і всіляко відтягує вирішення цього найважливішого для країни питання. Про це говоривши на сайті партії "опозиційна платформа - за життя".

"Внесення до Верховної Ради законопроекту про чергове продовження на рік дії статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» ‒ пряме підтвердження небажання Києва виконувати взяті на себе зобов'язання. Це формальність і напівзаходи, яка не вирішує проблему, а лише підтверджує відсутність у влади політичної волі для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі», – зазначають в «опозиційній платформі – за життя».

На сайті ОПЗЖ також підкреслюється, що Партія неодноразово заявляла про те, що тільки повне виконання Мінських угод, включаючи імплементацію в українське законодавство так званої «формули Штайнмаєра», узгодженої ще в 2016 році лідерами країн «нормандської четвірки», здатне повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас. Ці ж зобов'язання, нагадують в партії, офіційний Київ підтвердив на саміті лідерів «нормандського формату» в Парижі 9 грудня 2019 року, проте далі обіцянок влада досі так і не просунулася.

"Нагадуємо, що ще 22 листопада 2019 року фракція «опозиційна платформа – за життя» зареєструвала в парламенті законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 2491) ‒ документ, що передбачає внесення змін до преамбули та статті 1, 2 і 10 Закону України «Про особливий порядок...», що імплементує «формулу Штайнмаєра», як це і передбачено міжнародними домовленостями, і закріплює особливий статус для непідконтрольних територій на постійній основі. Однак цей законопроект так і не був прийнятий, що лише підтверджує небажання глави держави і провладної фракції у Верховній Раді забезпечити нарешті мир на Сході України», – повідомляється на сайті політсили.

Не потрібно забувати той факт, що ОПЗЖ розроблений і представлений громадськості План-концепція врегулювання кризи на південному сході України шляхом поетапного створення умов для реалізації Мінських угод. Однак всі напрацювання і пропозиції цієї політичної сили щодо вирішення конфлікту на Сході України ігноруються і блокуються чинною українською владою. Більш того, на сьогодні активність на лінії зіткнення наростає: США продовжують озброювати Україну, підтримувати войовничу риторику і підживлювати мілітаристські настрої.

Популярні новини зараз

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Показати ще

«Це може означати, що у Вашингтона є інше бачення того, як має бути вирішено конфлікт на Донбасі. Але такий сценарій обернеться катастрофою для України і буде найгіршим з усіх можливих для нашого народу", - застерігають у партійній заяві.

«Поки Президент Зеленський і ко займаються окозамилюванням і брешуть про бажання принести мир в Україну, поки влада стурбована переслідуванням опозиції з метою відволікти увагу громадян від найбільш болючих проблем в країні і затьмарити штучно роздутими сенсаціями власні корупційні скандали, Україна продовжує занурюватися в глибокий соціально-економічна криза, а на Донбасі гинуть люди», – костатируют в ОПЗЖ і закликають Зеленського припинити злочини проти власного народу, проявити політичну волю до мирного врегулювання ситуації на Донбасі і взяти нарешті на себе відповідальність за країну і її громадян.

«Ми вимагаємо негайного виконання українською стороною взятих на себе зобов'язань в рамках Мінських угод і наступних міжнародних домовленостей. Ми наполягаємо на тому, що доля України та її громадян сьогодні залежить від української влади і більше ні від кого. Ключ від світу знаходиться в Києві, і не скористатися ним – прямий злочин проти української державності і власного народу», – резюмується в заяві ОПЗЖ.