Глава партії «Держава» Дмитро Василець заявив, що у заворушеннях в Казахстані винним є казахський олігархат, а також загалом прокоментував ці події.

Про це він розповів у програмі «ПО СПРАВІ» з журналісткою Любов'ю Завальнюк.

На думку гостя програми, ключовою причиною останніх подій у Казахстані став олігархат і його тридцятилітнє правління. «Головна можливість для самореалізації людей в Казахстані була обмежена і, звичайно ж, фундаментальна причина – це розподіл ресурсів, які завжди розподілялися з погляду: олігархам усе, а народу може бути, хоч щось і те, коли гарний настрій матиме олігархат», - пояснює він.

Отже, констатує Дмитро Василець реальний сектор економіки, як і в принципі більшість населення, утискалися з різних параметрів. А відтак, каже політик, у суспільстві накопичилося безліч проблем, адже все це тривало протягом десятиліть.

Окрім того, додає він, вчасно підключилися зовнішні сили, коли в казахстанські клани олігархату почали розбиратися між собою. Тобто, зазначає гість програми, у цьому разі можна спостерігати класичну спробу проведення кольорового перевороту, тому що в державі, яка має вищий рівень достатку, аніж Україна, почалися протести. Загалом же, каже Дмитро Василець, протести первинно й були народні, але тут ними скористалися і провели спробу державного перевороту.

Популярні новини зараз

Володимир Ярославський і Ольга Мартиновська ніжно поцілувалися і станцювали: "Вони разом?"

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Тобто ключовою причиною цих заворушень він все ж таки називає несправедливий розподіл ресурсів, адже протягом 30 років казахська еліта просто набивала грошима кишені і зовсім забула про суспільні проблеми. «Тому що причина цього, звичайно ж, капіталізм, а це несправедливий розподіл ресурсів. Коли олігархату і тим, хто має владу, все, а народу – нічого, і в цьому криється найважливіше, про що треба говорити», - підкреслює голова партії.

Як повідомляв Знай.ua, Ялі заявив, що підвищення ціни на скраплений газ у Казахстані було лише сірником, що спалахнув.

Також Знай.ua писав про те, що Хандогій розповів про можливі наслідки протестів казахів.