Протягом 2020 року Держекоінспекція здійснила низку заходів, щоб посилити природоохоронний контроль за діяльністю промислових об’єктів, а саме створення управління промислового забруднення, територіальну реформу та підготовку до відкриття Офісу чистого довкілля.
«Впродовж 2020 року Держекоінспекція досягла таких результатів у посиленні контролю за промисловістю:
- У структурі ДЕІ створене окреме управління, що спеціалізується на промисловому забрудненні. Утворення нового підрозділу означає збільшення зусиль для контролю за промисловістю, консолідацію у цій сфері роботи більшої кількості фахівців;
- На завершальному етапі - ремонтні роботи в Офісі чистого довкілля в Кривому Розі, який зосередиться на великих підприємствах «Кривбасу», а також дозволить посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства на промислових об’єктах. Офіс запрацює вже цього місяця, тож готуємось до відкриття;
- Проведена територіальна реформа ДЕІ, в рамках якої створений Придніпровський округ. Саме до нього входять території з найбільшими забруднювачами. Надалі це дасть змогу посилити контроль за проблематикою, характерною для округу - промисловим забрудненням», - підкреслив голова ДЕІ Андрій Мальований.
Держекоінспекція також здійснила перевірки на підприємствах, які входять до переліку найбільших забруднювачів України - ПрАт «АрселорМіттал», ПрАТ «МКК Ілліча» та ТОВ «Коксовий завод «Новомет».
«Під час перевірки ПрАТ «АрселорМіттал» за дорученням прем'єр-міністра було виявлено наднормативні викиди SO2 та NOx. Розраховану суму збитків - 11,2 мільйона гривень, підприємство сплатило у добровільному порядку (перевірка триває).
На ПрАТ «МКК Ілліча» були зафіксовані викиди забруднюючих речовин понад норму. Збитки у розмірі 800 тисяч гривень підприємство також сплатило добровільно;
ТОВ «Коксовий завод «Новомет» здійснювало викиди в атмосферу без дозвільних документів, тож Держекоінспекція подала судовий позов щодо припинення діяльності підприємства. Суд ухвалив рішення задовольнити вимоги ДЕІ - тимчасово зупинити виробництво та стягнути із заводу збитки», - деталізував Андрій Мальований.