"12 січня о 19:57 перший енергоблок білоруської атомної електростанції виведений на номінальний рівень потужності. Теплова потужність блоку становить 3200 МВт, електрична потужність - 1170 МВт», - повідомило агентство «Інтерфакс» з посиланням на дані білоруського Міненерго.
З 3 січня 2021 р.Україна почала закупівлі електроенергії на Білоруській АЕС в обсязі до 4 млн кВт год на добу, що дорівнює приблизно 20% завантаження першого енергоблоку станції.
Напередодні Міненерго Білорусі підтвердило поставки в Україну, повідомивши, що вони йдуть на користь відносинам між країнами.
Нагадаємо, з 3 січня поставки білоруської атомної електроенергії в Україну почали з три компанії - «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука, «Донбасенерго» Максима Єфімова і «ЕРУ-Трейдинг» Ярослава Мудрого, які отримали доступ до міждержавних електромереж.
Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.тоді в загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.
Імпорт також спровокував найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.
Через закупівлі струму у Росії, 95% українських шахт навесні 2020 р.змушене пішли в простій.