"12 січня о 19:57 перший енергоблок білоруської атомної електростанції виведений на номінальний рівень потужності. Теплова потужність блоку становить 3200 МВт, електрична потужність - 1170 МВт», - повідомило агентство «Інтерфакс» з посиланням на дані білоруського Міненерго.

З 3 січня 2021 р.Україна почала закупівлі електроенергії на Білоруській АЕС в обсязі до 4 млн кВт год на добу, що дорівнює приблизно 20% завантаження першого енергоблоку станції.

Напередодні Міненерго Білорусі підтвердило поставки в Україну, повідомивши, що вони йдуть на користь відносинам між країнами.

Нагадаємо, з 3 січня поставки білоруської атомної електроенергії в Україну почали з три компанії - «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука, «Донбасенерго» Максима Єфімова і «ЕРУ-Трейдинг» Ярослава Мудрого, які отримали доступ до міждержавних електромереж.

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.тоді в загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин.

Популярні новини зараз

Залишилось 10 днів: як та чому пенсіонери можуть втратити свої виплати

Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми

Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт

Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає

Показати ще

Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.

Імпорт також спровокував найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.

Через закупівлі струму у Росії, 95% українських шахт навесні 2020 р.змушене пішли в простій.