Технологія дозволяє в режимі реального часу відслідковувати, де саме знаходяться люди під землею, оперативно сповіщати диспетчерів на поверхні про концентрацію метану в гірничих виробках та про аварійні ситуації. Все - для підвищення безпеки шахтарів при видобуванні вугілля.

Шахта «Ювілейна», на якій впровадили нову систему, - одна з десяти в найбільшому вугледобувному об'єднанні країни ДТЕК Павлоградвугілля. В останнє десятиліття глибина шахти досягла позначки в 570 м, де вугільні пласти містять підвищену кількість газу метану, який вивільняється при видобутку вугілля. Тому саме тут відпрацьовують інноваційну цифрову систему безпеки, яку потім планують впровадити і на інших шахтах ДТЕК.

Нова система позиціонування базується на технології Wi-Fi + Bluetooth, а цифрову інфраструктуру зв'язку на «Ювілейній» побудували в рамках програми MODUS по цифровій трансформації ДТЕК. Раніше всі подібні системи використовували радіозв'язок, який був недостатньо надійним і працював тільки в один бік – передавав на поверхню сигнал про місцезнаходження співробітника, але не дозволяв щось передавати назад під землю.

Тепер же для всіх шахтарів на «Ювілейній» замість звичних світильників-коногонок закуповують спеціальні смарт-лампи. Вони не тільки освітлюють підземні гірничі виробки, а й в режимі реального часу заміряють концентрацію метану, фіксують місцезнаходження працівників і передають ці дані диспетчеру на поверхню. Плюс, кожна інноваційна лампа оснащена системою сповіщення за допомогою смс-повідомлень і «тривожною кнопкою».

«Ми розгорнули систему позиціонування на базі підземної мережі Wi-Fi, яку обладнали на початку року. До речі, в серпні вона була визнана найглибшою в країні і увійшла до Книги рекордів України. Використання смарт-лампи, яка за допомогою Bluetooth конектиться до Wi-Fi, відкриває додаткові можливості для підвищення безпеки наших шахтарів. Люди під землею тепер можуть передавати і приймати повідомлення. А ми з поверхні можемо відстежувати їх самопочуття, не допускати переміщення в небезпечну зону або навпаки направляти туди, де колегам потрібна допомога. Надалі смарт-лампу можна буде дообладнати відеореєстратором, який буде передавати потокове відео на поверхню», - зазначив Вадим Мірошниченко, керівник проекту «Цифрові проекти безпеки» ДТЕК.

Популярні новини зараз

Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%

Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців

Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни

Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає

Показати ще

Нову систему позиціонування розгорнули в рекордно короткі терміни. За півтора місяці під землею в гірських виробках змонтували понад 1 700 радіомаячків Bluetooth, які забезпечили покриття близько 80 км гірничих виробок.

«Для команди напрямку Цифрова шахта - це була амбітна мета, з якою ми впоралися. Ми вже живемо в світі, де все стає взаємопов'язаним і підключеним до мережі. Цифрова екосистема шахти - це і є приклад в мініатюрі нинішнього connected world. Такого роду проекти - це наш внесок у трансформацію енергетики, енергонезалежність країни, це доказ досягнень ДТЕК в сфері цифрової трансформації», - сказав Дмитро Осика, керівник IT і програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.

Система розрахована на експлуатацію в підземних виробках шахт, в тому числі небезпечних по газу і пилу, і має всі дозвільні документи.

«ДТЕК Енерго - це відповідальна і надійна компанія, яка дбає про співробітників. Ми завжди ставимо в пріоритет безпеку праці, використовуючи для цього найсучасніші технології та інноваційні розробки. На шахті «Ювілейна» видобуток вугілля ведеться в складних гірничо-геологічних умовах: тут одна з найвищих в Західному Донбасі концентрацій метану. І тому для нас так важливо було якомога швидше впровадити в роботу цю систему позиціонування. Адже це дозволяє нам зробити працю наших шахтарів більш безпечною, а видобуток вугілля - більш продуктивним», - підкреслив Михайло Барабаш, директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго.