Така ситуація заводить галузь у глухий кут, заявив народний депутат України Сергій Магера в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Гроші, отримані від екоподатку, падають в центральний бюджет. Як вони витрачаються, на що? І ось за фразою "забруднювач платить" ховається наркотична голка грошей, на яку підсаджений центральний бюджет. Жителі таких міст, як Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь, стають заручниками. А у промисловості катастрофічно не вистачає грошей на модернізацію», - пояснив Магера.

За його словами, сотні мільйонів гривень йдуть незрозуміло в якому напрямку, а Міністерство екології не робить ніяких кроків для того, щоб знизити фіскальний тиск на промисловість. Більш того: відомство ставить палиці в колеса галузі, не продовжуючи технічні нормативи по викидах, і тим самим заганяє промисловість в ще більшу кризу.

"Мінекології та його голова Роман Абрамовський тримають паузу. Вони кажуть, що відкидають пропозиції щодо цих технічних нормативів, щоб продовжити термін їх дії і дати можливість промисловості працювати. Промисловість зараз, по суті, стає заручником Абрамовського. У мене іншого логічного пояснення цим діям, крім думки, що ця пауза робиться для того, щоб з промисловості «вимутити» якісь полюбовні домовленості»,-заявив Сергій Магера.

Нагадаємо, раніше голова Асоціації "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що через голову Мінекології Романа Абрамовського українська промисловість зависла в очікуванні колапсу. І якщо відомство не продовжить термін дії технічних нормативів щодо шкідливих викидів, який закінчився в кінці минулого року, країну чекає масштабна криза і закриття підприємств.

Популярні новини зараз

Залишилось 10 днів: як та чому пенсіонери можуть втратити свої виплати

Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми

Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів

Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців

Показати ще

У свою чергу міжнародні організації закликали Україну реформувати підхід до фіскалізації екологічного податку, і дозволити підприємствам використовувати до 70% коштів екоподатку як інвестиції в природоохоронні заходи. Американська торгова палата також закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на екологічні інвестиції.