Продаж вугільної продукції ДП «Добропілля-Видобуток» 22 січня в обсязі 330 тис. т на майданчику «Української енергетичної біржі» дав можливість залучити кошти для купівлі виробничих матеріалів та забезпечити успішний старт роботи нового вугледобувного держпідприємства.

Про це 8 лютого в коментарі для агентства ExPro повідомив директор держпідприємства Олександр Коваль.

«Вони (торги – ред.) дали кошти, щоб забезпечити виробничий процес… Ми не зірвали запуск і вийшли на біржу, щоб мати можливість для старту», - сказав він.

За словами Коваля, реалізація вугілля на торгах УЕБ забезпечила підприємство коштами для купівлі виробничих матеріалів.

«Нам потрібно було з першого дня забезпечувати виробництво. Вуглевидобуток - дуже матеріально затратний процес, є нормований матеріал, такий як зубки, деревина, метал, мастила… десь це потрібно брати? Тому, ми вирішили вийти на біржу для того, щоб знайти покупця, який міг би нам заплатити попередню оплату», - додав керівник підприємства.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Також отримані від продажу вугілля кошти були спрямовані на виплату заробітної плати.

«5 лютого ми виплатили заробітну плату. Практично у нас не було такого великого обсягу відвантаження. Для того, щоб заплатити податки, для того, щоб був резерв і сплатити тариф залізниці, ми здійснили продаж», - сказав Коваль.

Директор вважає дані торги дуже успішними і повідомив, що «Добропілля-Видобуток» продовжить практику реалізації вугілля на аукціонах УЕБ.

За даними ExPro, 22 січня на майданчику УЕБ держпідприємство «Добропілля-Видобуток» продало весь виставлений обсяг газового вугілля (330 тис т) за цінами 2340 грн/т (300 тис т) та 2304 грн/т (30 тис т) на загальну суму 771,1 млн грн.

25 січня завершився процес передачі управління державними шахтами «Добропіллявугілля» від ДТЕК, який орендував їх останні 9 років, до державної компанії. За 9 попередніх років ДТЕК інвестував в державні шахти 400 млн доларів США, завдяки чому продуктивність шахт і собівартість видобутку стали найнижчими серед усіх державних шахт.