Компанія ДТЕК викупила у вже державного підприємства "Добропіллявугілля-видобуток" 330 тис. тонн вугільної продукції ресурсу лютого-березня по 1950 грн/тонна при ціні продажу іншими держшахтами на рівні 1650 грн/т
Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на слова генерального директора ДТЕК Максима Тимченка.
"Сьогодні на тлі поставок держшахт за ціною 1650 грн ми це вугілля купили по 1950 грн. Це теж показник того, як змінюється цінова кон'юнктура», - сказав він на прес-конференції 10 лютого.
За його словами, ДТЕК продав "Центренерго" 250 тис.тонн наявного у нього ресурсу по 1980 грн/тонна, але з умовою постоплати.
Нагадаємо, в жовтні 2020 р.Кабінет Міністрів за пропозицією Фонду державного майна розірвав договір оренди шахт «Добропіллявугілля» з компанією ДТЕК, для того, щоб створити вертикально-інтегровану компанію на базі цих шахт і ТЕС «Центренерго».
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
ДТЕК орендував ці шахти з 2010 року. У їх розвиток і оновлення обладнання було інвестовано понад $400 млн, завдяки чому ці шахти мають найвищу продуктивність і низьку собівартість серед усіх державних шахт.
Процес передачі шахт у державну власність завершився 25 січня 2021 року.
На початку лютого директор ДП "Добропіллявугілля-видобуток" Олександр Коваль повідомив, що саме продаж вугілля на аукціоні по 1950 грн/т дозволив залучити обігові кошти і зробив можливим успішний запуск роботи держкомпанії.
- Вирішення цих системних проблем лежить у створення професійної команди, застосуванні кращого європейського досвіду, інтеграції енергосистеми України з ENTSO-E, встановлення ринкових підходів до ціноутворення. Інтеграція України в енергетичний ринок Європи дозволить посилити конкуренцію, знизити ціни і підвищити якість послуг, що надаються. При цьому важливо забезпечити моніторинг на рівні уряду виконання плану інтеграції енергосистем України та Європи».
Кінцевий термін виконання всіх заходів щодо синхронізації цих двох енергосистем запланований на 2023 рік. При цьому, паралельній роботі з ENTSO-E передуватиме тестування роботи енергосистеми України в ізольованому режимі протягом 2022 року. У цей період Україна повинна показати свою здатність забезпечувати надійне енергопостачання без імпорту електроенергії. Тільки за результатами цього тесту буде прийнято рішення про перехід на паралельну роботу енергосистеми України з ENTSO-E.
На думку Максима Тимченка, Україна наблизилася впритул у критичній точці, коли часу на вжиття заходів майже не залишилося. Для того, що енергосистема країни могла бути інтегрована в європейський енергетичний простір необхідно вже сьогодні вирішити ряд проблемних питань енергоринку:
усунути невизначеність в кадровій політиці, створивши професійну команду в профільних державних відомствах.
погасити борги ДП "гарантований покупець", які на сьогоднішній день перевищили 24 млрд грн, перед інвесторами ВДЕ;
виключити адміністративне втручання з боку регулятора в роботу ринку;
проводити послідовну політику щодо лібералізації тарифів, при цьому звертаючи увагу на необхідність проведення виваженої соціальної підтримки споживачів.