Європейський парламент стурбований невиконанням Кабінетом Міністрів України зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Про це йдеться в проекті резолюції про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, прийнятої в четвер, передають Українські Новини.

"Шкодуємо про те, що в секторі виробництва електроенергії з ВДЕ Україна ще не виконує свої зобов'язання перед інвесторами", - йдеться в ньому.

Європарламент підкреслює, що зволікання з погашенням заборгованості загрожують подальшому розвитку сектора відновлюваної енергетики в Україні.

Як повідомлялося « "гарантований покупець" 12 лютого виплатив другий транш у розмірі 2,2 млрд грн для виплати боргу підприємствам ВДЕ. Таким чином, загальна сума заборгованості держпідприємства скоротилася до 19,3 млрд грн. При цьому з цільових коштів для» зеленої «енергетики здійснюються також виплати компанії» Енергоатом " у розмірі 3,1 млрд грн.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати

Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу

Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу

Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року

Показати ще

На думку голови правління Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, за рахунок цільових коштів, передбачених для погашення боргів "зеленим" інвесторам, уряд спонсорує корупцію в керівництві компанії "Енергоатом".

Нагадаємо, підприємства відновлюваної енергетики подають позови про невиконання державою своїх обов'язків по оплаті за вироблену "зелену" електроенергію і крім "Державного покупця" суди почали залучати в якості відповідача також Кабінет Міністрів України, як сторону, яка підписувала меморандум з інвесторами у відновлювану енергетику.

Уряд у грудні 2020 року затвердив державні гарантії для держкомпанії "Укренерго" на суму 10,3 млрд грн з метою залучення кредитів від трьох державних банків для виплати боргів перед ДП "гарантований покупець", а воно, відповідно, перед виробниками "зеленої" енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року. Водночас НКРЕКП вирішила затвердити постанову, яка заборонить ДП "гарантований покупець" погасити відповідну заборгованість.

16 грудня НКРЕКП відправила " гарантовано покупцеві "лист з рекомендацією перерахувати мінімум 50% коштів від 10,3 млрд грн компанії"Енергоатом".