Ось уже скоро сім років, як триває військовий конфлікт між Україною і Росією на Донбасі. Знизити градус його напруження вдалося, але повністю погасити - ні. Які ж засоби для цього найкраще використовувати: військові, дипломатичні або ті та інші в поєднанні?

На це питання в програмі «Що далі» на каналі «Знай 24» відповідає капітан першого рангу Військово-морських сил США у відставці Гаррі Табах.

«Дипломати та військові роблять спільну справу, просто для других приходить час тоді, коли зусилля перших не дають результату. Але і дипломатія дієва тільки тоді, коли спирається на військову силу, недарма на прийманнях поруч з послом будь-якої країни стоїть військовий аташе - як красномовний натяк на готовність держави діяти, якщо потрібно, не тільки дипломатичними методами», - говорить він.

За словами Табаха, при погляді з боку створюється враження, що в України зараз відносини з Росією краще, ніж з США - принаймні, межа між ними відкрита, тому закриття телеканалів на багатьох справляє дивне враження.

«Ви дуже сильно програєте на інформаційному фронті. Але з військової точки зору, звичайно, у вас вже не Збройні сили 2014 року, коли молоді хлопці та дівчата з саперними лопатками йшли на російські танки. Озброєння інше, є багато кваліфікованих офіцерів. До того ж грає важливу роль допомога союзників - а у Росії союзників немає, крім Ірану, Сирії та Північної Кореї. Україна ж підтримують і США, і Європа. Головне - уникнути розколу в самій країні», - резюмує експерт.

Популярні новини зараз

Непридатні українці масово "втрачають" інвалідність: кого мобілізують через технічний збій

Українців попередили щодо паспортів: що треба знати

Зняти пенсію з картки не вийде: хто з пенсіонерів може залишитися без грошей

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

Раніше, як повідомляє Знай.ua, Гаррі Табах прокоментував президентські вибори в США.

Також він порадив, що потрібно зробити Україні для вступу в НАТО.