Підприємства хімічної промисловості працюють на межі збитковості, і якщо тариф на передачу електроенергії зросте, їх доведеться зупиняти.
Про це заявив президент Союзу хіміків Олексій Голубов.
«Ми працюємо на межі збитковості. І все тримається лише тільки завдяки тому, що дещо підвищилися ціни на зовнішньому ринку. Ми ще проходимо. Якщо хоча б трохи зростуть витрати, ми підемо в збитковість, доведеться зупиняти підприємства", - розповів Голубов.
Він також підкреслив, що не розуміє, на якій підставі був введений тариф на передачу струму і чому НКРЕКП його постійно підвищує.
"Ввели додаткову плату нібито за передачу. А "Укренерго" що, витратило останні 10-15 років якісь кошти на будівництво нових ліній для подачі? Або до того чи іншого підприємства газопровід?",- обурився Голубов.
Довго "тримати" тарифи - неможливо: українців попередили про нові ціни на світло та газ
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Нагадаємо, раніше стало відомо, що НКРЕКП знову пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії з квітня 2021 року. Минулого року тариф на передачу підвищувався тричі, і зріс у підсумку більш ніж удвічі-зі 113 грн МВт-год до 312,76 грн за МВт-год.
Президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков раніше заявляв, що ініціатива НКРЕКП в черговий раз підвищити тарифи на передачу електроенергії може добити промисловість. А виконавчий директор Української Асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА) Сергій Кудрявцев повідомив, що в разі підвищення тарифу промислові підприємства змушені будуть закриватися, і без роботи залишаться жителі цілих міст.
У свою чергу економіст Борис Кушнірук вважає, що підвищення тарифу на передачу електроенергії значно поглибить економічну кризу в Україні, а також призведе до подальшого падіння виробництва і прискорить інфляцію.