В ефірі програми «Культ особистості» Руслана Бізяева історик і політолог Кость Бондаренко поговорив про протистояння донецьких і дніпропетровських еліт в середині дев'яностих, а також висловив свою думку про резонансні справи Щербаня і Лазаренка.
Він зазначає, що загибель Щербаня сталася також в 1996 році і це було завданням компетентних органів, які повинні були поставити крапку в цій справі.
«Але я думаю, як і в випадку із загибеллю Чорновола, ми ніколи не дізнаємося правду. Точно так само ми ніколи не дізнаємося правду в багатьох справах», - каже історик.
Він вважає, що це вбивство було в якійсь мірі логічним, оскільки він кинув виклик, цей виклик був прийнятий. Але головне, каже історик, що донецьких не змусили тоді встати на коліна і змиритися.
«Коли ж Кучма побачив, що до чого доходить ситуація, що ось цей моноолігарх, фактично єдиний олігарх, скоро стане уособленням країни, а Кучма буде у нього на посилках, він пішов іншим шляхом. Він вирішив діяти за принципом «я тебе породив - я тебе і вб'ю», - вважає Бондаренко.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Порушуючи тему протистояння донецьких і дніпропетровських еліт, Бондаренко розповів, що тоді була створена група людей, вкрай незадоволених Лазаренко, які об'єдналася в Народно-демократичну партію. Він також зазначає, що саме ця група на початку 1997 року кинула виклик Лазаренко.
«Лазаренко в травні 1997 року пішов у відставку, замість нього прийшов Пустовойтенко, представник Народно-демократичної партії. У Лазаренка почалися різного роду політичні неприємності, він спробував створити партію «Громада», потім у нього всередині «Громади» почався конфлікт з Тимошенко. У 1999 році він спробував виїхати за кордон, де епопея його американська всім відома», - розповідає історик.
Він також вважає, що американці зайнялися його справою не на прохання когось із українських представників влади.
«Ні, вони просто зрозуміли, що є безхазяйний олігарх з мільйонами, майже мільярдом - чому б його не розкуркулити? Це ситуація як з Остапом Бендером і румунським прикордонником», - говорить Бондаренко.
Завершуючи тему протистояння донецьких і дніпропетровських еліт в середині дев'яностих, історик зазначає, що те, що перші перемогли других - цілком закономірно.
«Це незмінний процес: на місце одного дракона завжди приходить наступний дракон», - заявив Бондаренко.
Також Знай.ua повідомляв, що Бондаренко заявив, що Чорновіл став творцем тієї концепції, яка лягла в основу незалежної України.
Нагадаємо, раніше Микола Томенко заявив, що в ОТГ влада належить сімейним кланам.