Бізнес отримав можливість долучитись до найкращих практик впровадження безбар’єрності завдяки створенню інформаційного майданчика «Бізнес без бар’єрів» на порталі «Дія Бізнес». Про це повідомляється на сайті Кабміну.
В новому розділі «Бізнес без бар’єрів» на державному порталі «Дія.Бізнес» буде зібрано матеріали, які допомагатимуть українським підприємцям будувати свій бізнес на принципах безбар’єрності та інклюзії.
«Проект «Бізнес без бар’єрів» – унікальний та інноваційний. Адже вперше малий та середній бізнес отримає систематизовану та зручну у використанні інформацію про методи впровадження безбар’єрності та інклюзії», - зазначила перша леді Олена Зеленська.
За словами голови ГО «Безбар’єрність» Тетяни Ломакіної, на порталі Дія.Бізнес українські компанії ділитимуться найкращими практиками, як вони впроваджують безбар’єрність в бізнес-процесах.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
«З тим, щоб усі відчували, що безбар’єрність — це не якась додаткова вимога, це є суспільна норма», — наголосила Ломакіна.
Ініціатори проекту зазначили, що згідно досліджень інклюзивний бізнес є більш продуктивним та має низку інших сильних сторін. Зокрема, покупці та клієнти більш лояльні до такого бізнесу. Так, за даними глобального звіту про корпоративну соціальну відповідальність, 70% споживачів в Україні готові платити більше за продукцію компаній, які відповідально ставляться до суспільства та навколишнього середовища. Безбар’єрність дозволяє залучати ширшу цільову аудиторію та збільшувати прибуток.
Ще однією перевагою для інклюзивного бізнесу, на яку звернув увагу старший радник ПРООН із питань розвитку демократії та прав людини Ніколай Сондербай є те, що йому простіше вийти на ринки ЄС та отримати кредит від міжнародних організацій.
«Оскільки український бізнес орієнтується на європейський ринок, а Європа вбачає інклюзивність для всіх вразливих груп одним зі своїх пріоритетів, відповідно, українські компанії мають орієнтуватись на цей підхід. Це сприятиме тому, що на компанії звертатимуть увагу потенційні інвестори, компанії краще розвиватимуться і створюватимуть можливості для розвитку країни загалом», — зазначив Сондербай.
Нагадаємо, проект «Бізнес без бар’єрів» реалізовано ГО «Безбар’єрність» в межах ініціативи Олени Зеленської та за підтримки Мінцифри та ПРООН.