Аграрний комітет Верховної ради України викликав міністра економіки Ігоря Петрашка для пояснень щодо блокування передачі Держпродспоживслужби (ДПСС) з підпорядкування Мінекономіки до відновленого Мінагрополітики.
Про це розповів член Комітету з питань аграрної та земельної політики народний депутат Сергій Бунін у коментарі УНН.
Зокрема, нардеп зазначив, що аграрний комітет хоче отримати пояснення від міністра Петрашка про те, на якій підставі він перешкоджає передачі ДПСС до Міністерства агарної політики.
"ДПСС повинна бути у підпорядкуванні Мінагрополітики, але сьогодні ця служба у підпорядкуванні Мінекономіки. Петрашко наполягає на тому, щоб залишити її собі", - розповів нардеп.
Нагадаємо: урядову постанову № 124 про положення функціонування Мінагрополітики оприлюднили на сайті уряду у кінці лютого, хоча раніше планувалося, що рішення буде ухвалене не раніше 1 березня 2021 року. І з цієї постанови випливає, що міністр Петрашко таки «віджав» собі ДПСС, хотя аграрні асоціації виступили проти, пише Агрополіт.
ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
«Попри активний спротив аграрного ринку та нового аграрного міністра Романа Лещенко, діючий очільник МЕРТу Ігор Петрашко всіляко заважав процесу повноцінної передачі функції контролю за Держпродспоживслужбою у підпорядкування Мінагрополітики», - вказує видання.
Зауважимо, що в Раді на Петрашка чекають давно. Раніше народний депутат Сергій Тарута повідомляв, що депутати парламентського економічного комітету планують заслухати звіт Петрашка, і за наслідками цього звіту прийматимуть рішення про ефективність міністра. Він також наголосив, що депутати мають багато претензій до роботи Петрашка.
В свою чергу економічні експерти вважають, що результати Петрашка як міністра відверто негативні. Так, за словами економічного експерта Віктора Медведя, керівництво Мінекономіки не займається економікою, не має стратегії розвитку і плану дій, і лише освоює корупційні схеми.