Чи дійсно більш раціонально робити ставку на централізоване опалення як абсорбенту від різних постачальників тепла? Якою мірою це залежить від місцевої влади?
Ситуацію в програмі «Романенко. Бесіди» коментує голова наглядової ради Асоціації біоенергетиків України, колишній депутат Верховної Ради Володимир Майстришин.
«Тепломережею управляє мер міста. Це комунальне підприємство, власність територіальної громади. Ось яскравий приклад: міський голова щомісяця проводить тендер на закупівлю максимально дешевого тепла. У нього залишилися свої котельні, які гарантовано забезпечать тепло. Є резерв - але краще купувати тепло у того, хто пропонує його за нижчою ціною», - говорить гість програми.
Він підкреслює: субсидії на опалення йдуть з центру на місця. Тому, чим більше тариф на місці, тим більше грошей надійде з центру. А якби мер платив субсидії з місцевого бюджету, то він би подумав, як зробити, щоб тепло було дешевше, а гроші, які йдуть на субсидії - заощадити.
«При зміні мера змінюється і директор Теплокомуненерго, як недавно було в Харкові після смерті Кернеса. Мер завжди знає, що відбувається в цьому відомстві. Держава повинна створити механізм, який буде працювати на те, щоб система зберігалася, а тарифи зменшувалися», - вважає Володимир Майстришин.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Раніше Знай.ua повідомляв про проєкт заморозки цін на опалення і гарячу воду.