Кошти від екоподатку повинні спрямовуватися на екомодернізацію підприємств, а не на погашення боргів перед енергетиками.

Про це заявив народний депутат України Сергій Магера в ефірі телеканалу «Україна 24».

«У нас акцизний збір від продажу палива йде на ремонт доріг. У нас туристичні збори йдуть на привабливість туризму. А ось екологічні податки і збори вони абсолютно на екологію не йдуть. Ні на реконструкцію підприємств, ні на те, щоб зменшувати ці викиди, ці гроші не витрачаються», - розповів Магера.

За його словами, уряд за рахунок коштів від екологічних податків має намір погасити заборгованість перед виробниками «зеленої» електроенергії, щоб виконати свої зобов'язання перед ними.

"В черговий раз уряд пообіцяв виплатити кошти "зеленим" енергетикам. Але замість того, щоб знайти ці гроші, вони йдуть до бізнесу і забирають гроші у них. Хоча по промисловості ніяких боргів перед "зеленою" енергетикою немає. І ніяких витрат на екомодернізацію немає", - пояснив Магера.

Популярні новини зараз

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Співачка Мята видала правду про Тіну Кароль, підробляла на задвірках: "Твоя кар'єра триває менше"

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Показати ще

На думку депутата, гроші від екоподатку повинні використовуватися за цільовим призначенням, тобто на проведення екологічних заходів, зокрема переоснащення підприємств.

"Принципово важливо, щоб екологічні збори йшли виключно на екологію, щоб у нас не залазили в кишеню промисловості. Тому що, безумовно, ми втрачаємо конкурентоспроможність, у нас зростає собівартість продукції. І в підсумку страждає наша економіка", - підсумував Магера.

Раніше директор GMK Center Станіслав Зінченко заявив, що для проведення екомодернізації промисловості необхідні інвестиції, фінансові стимули і допомога від держави, а не збільшення податкового тиску на підприємства.

Водночас генеральний директор УНПА "Укркокс" Анатолій Старовойт зазначив: при розробці нових екологічних норм Мінекології слід шукати прийнятні рішення для промисловості, інакше це може призвести до закриття підприємств.