Держоблігації сумою на 4 мільйони доларів дісталися Юрієві Вітренку, колишньому виконавчому директору «Нафтогазу», але від сплати податку він втратив не так вже й багато, оскільки у бази ЄСВ існує обмеження на 15 мінімальних заробітних плат. Так прокоментував цю ситуацію у програмі «Скажи-ка, Дядя» економіст Олексій Кущ.

«При отриманні зарплатні понад 90 тисяч гривень оподатковуються лише менше 15 мінімальних заробітних плат, тобто при отриманні мільйона гривень податок буде лише 20 тисяч, як і при отриманні зарплатні в 90 тисяч гривень», - пояснює Кущ суть справи. Отож, держоблігації Вітренка на 4 мільйони доларів обкладаються таким самим мінімальним податком – 90 тисяч грн.

Загалом економіст вважає, що база єдиного соціального внеску потребує негайного розширення: податок повинен становити не 15 мінімальних зарплат, а стягуватися з усього прибутку.

Також Олексій Кущ вважає необхідним і податок соціальної справедливості. Він пояснює, що це гарантуватиме визначення величини податку відповідно до майнового статку громадян. Так, стягнення коштів з багатіїв наповнить державну казну швидше та на більш справедливих умовах, аніж оподаткування людей зі звичайними квартирами.

Нагадаємо, економіст називає наслідки зниження єдиного соціального внеску.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 19 грудня: прогноз для всіх знаків, приправлений добрими емоціями

ТЦК почали застосовувати нові методи при зупинках авто: так точно водій не втече

Мобілізація в Україні: у Раді пояснили, кого ТЦК призивають найчастіше

Вся техніка погорить під час дії графіків відключення світла: українців попросили зробити це

Показати ще

Раніше Знай.uа повідомляв про те, податок на прибуток з мінімальної зарплати зазнав нищівної критики економістів.