Виробництво електроенергії на «зелених» електростанціях та гідроелектростанціях в Україні за січень-лютий поточного року має частку 10,4% в загальному виробництві проти 8,7% в аналогічний період минулого року.
Про це говориться в статистичних даних Міністерства енергетики.
Зокрема, виробництво електроенергії альтернативними джерелами (ВЕС, СЕС, біомаса) за 2 місяці 2020 року склало 1332,3 млн.кВтг, що на 10,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Частка «зелених» в загальному виробництві склала 4,8%.
При цьому гідроелектростанціями за 2 місяці 2021 року було вироблено 1,505 млрд кВтг, що на 28,2% менше, ніж за 2 місяці 2020 року. Частка ГЕС в загальному виробництві склала 5,5%.
Також повідомляється, що виробництво електроенергії на атомних станціях склало 50,5%, на теплоелектростанціях – 38,2%.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Нагадаємо, Європарламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.
Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори не бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.
На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.