До 2030 р.шахтарі вугільного об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля планують видобути 141 млн тонн вугілля, що забезпечить ТЕС необхідним паливом для підтримки стабільності і надійності енергосистеми України.

Про це сьогодні в Павлограді на прес-конференції заявив генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін.

"Незважаючи на зниження вироблення ТЕС, ми бачимо ясні перспективи розвитку і повноцінної роботи наших підприємств у складі ДТЕК Енерго як мінімум на найближчі 10 років. До 2030 року маневрена генерація залишатиметься найважливішою ланкою в українській енергосистемі, і для неї потрібне наше вугілля. Ми плануємо інвестувати у виробництво майже 30 мільярдів гривень. Ці гроші підуть на придбання та капітальні ремонти гірничо-шахтного обладнання та на реалізацію проектів з підвищення культури виробництва та рівня техніки безпеки. Завдяки інвестиціям ми плануємо видобути понад 140 млн т вугілля до кінця 2030 року», - підкреслив Воронін.

За словами генерального директора ДТЕК Павлоградвугілля вугілля видобуватиметься на шести шахтах об'єднання, інші чотири будуть закриті через доопрацювання запасів.

«Ми концентруємо видобуток вугілля на шести шахтах. Чотири шахти будуть закриті через закінчення ефективних до відпрацювання запасів вугілля, дві – в цьому році, дві – через кілька років. Закриття шахт через доопрацювання запасів-це природний процес, так як термін будь шахти не нескінченний. Як відповідальний роботодавець і надійний партнер суспільства, ми в першу чергу думаємо про наших шахтарів і регіоні, де працюємо. Всім співробітникам підприємств, які закриваються, ми пропонуємо нові робочі місця на інших наших шахтах, всі будуть працевлаштовані. Також при розробці проекту ліквідації шахт, ми робимо все можливе, щоб знизити вплив закриття шахт на екологію регіону», - зазначив Сергій Воронін.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Велику увагу ДТЕК Павлоградвугілля планує приділити розвитку проектів з цифровізації.

"Всі 15 років роботи у складі компанії ДТЕК шахти Західного Донбасу стабільно і безперебійно працювали. Ми інвестували і продовжуємо інвестувати в розвиток виробництва, підвищення ефективності та безпеку. До 2023 року на всіх шахтах ми впровадимо принципи цифрового планування та виконання ремонтів. До 2024 року для обліку вантажопотоків у шахтах між очисними та підготовчими забоями та підвищення якості вугілля, що видобувається, реалізуємо проект з моніторингу видобутку. Зараз аналізуємо впроваджені інноваційні технології для підвищення безпеки на ш.Ювілейна для тиражування на шахтах ім. Героїв Космосу, Західно-Донбаська, Дніпровська», - підкреслив Сергій Воронін.

Нагадаємо, що в цей опалювальний сезон через тривалі ремонти атомних енергоблоків вугільна генерація працювала повним складом і спалила на 1 млн тонн вугілля більше, ніж в ОЗП 19/20 і чим передбачав прогнозний баланс цього року. Раніше генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявляв, що теплоелектростанції будуть переходити все більше в маневрений режим роботи, а також використовуватися як резервні потужності.