Китай пригрозив Україні визнанням Республіки Крим російською, якщо будуть політизувати питання їх співпраці з республікою.
Про це сказав політолог Руслан Бортнік в ефірі програми "Що далі" на каналі "Знай24".
За словами Руслана Бортніка, днями до Криму приїхала напівофіційна велика делегація торгової палати Китаю.
"І відразу ж моментально заява офіційного представника МЗС Китаю, який сказав, що ні, це все нормально. Не треба політизувати питання, ми будемо розвивати економічні відносини з Кримом. Тобто, Китай натякає на те, що якщо Україна буде недружньою, буде обманювати китайців - то вони можуть піти шляхом де-факто визнання Криму, для початку", - сказав Руслан Бортнік.
Він зазначив, що вводити економічні санкції для Китаю на товарообіг в 15 мільярдів - це самогубство для нинішньої економічної моделі України.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
"Уявімо, що ми починаємо вводити санкції щодо Китаю, а він відмовляється від нашої продукції сільського господарства. (Китай санкції - ред.) вже вводить, де-факто. Мої друзі-бізнесмени, які працюють з Китаєм, кажуть, що дуже складно стало отримувати сертифікацію на продукти сільського господарства, перш за все - на зернові", - додав політолог.
За його словами, таким чином китайці дають знати, що вони можуть вчинити з Україною як з Австралією - вони не будуть вводити санкції, але їх органи державної влади не допускатимуть товар на ринок.
"Китай показує, що він готовий йти далі. І він може йти шляхом визнання де-факто Криму... Запускається в китайських медіа версія про те, що Китай може обмінятися з Росією визнаннями Тайвань на Крим", - підкреслив Бортнік.
Як повідомляв Знай.ua, Левченко розповів про негативні зміни в житті кримчан після анексії.
Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що експерт пояснив, чого чекати від Китаю після націоналізації корпорації "Мотор Січ".