Президент Литви Ґітанас Науседа закликав Україну припинити імпорт електричної енергії з Білоруської АЕС.
Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді 19 березня.
«Сьогодні хочу прилюдно попросити владу України та її народ підтримати позицію країн Балтії стосовно Білоруської АЕС та не купувати електроенергію, вироблену в Островці (місто на півночі Білорусі, де збудована АЕС – прим.)», - заявив президент Литви.
Він наголосив, що проект Білоруської АЕС, збудованої Російською Федерацією, на півночі Білорусі, несе загрозу для безпеки не лише країн Балтії, а й самої України.
«Будівельник АЕС Росія не лише поставила під ризик життя і здоров’я жителів регіону, але й намагається використати проект електростанції для розширення свого впливу, що означає пряму загрозу не лише Литви, але й для України», - наголосив президент Литви.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Нагадаємо, 18 березня Президент України Володимир Зеленський підтримав ідею обмеження імпорту струму з Росії і Білорусі і дав відповідне доручення уряду. Згодом Міністерство енергетики пообіцяло припинити імпорт.
Україна відновила імпорт російської електроенергії з січня 2021 року. За перші два місяці було імпортовано понад 600 млн кВт годин на суму 900 млн грн.
Поставки здійснюються як напряму з Росії, так і в обхід через Білорусь. Основним імпортером струму з Білорусі стала компанія «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука.