Литва домагається введення міжнародних санкцій щодо Білоруської АЕС та її контрагентів, серед яких можуть опинитися українські компанії-імпортери, зокрема "Інтерпайп" Віктора Пінчука.
Про це повідомив колишній посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас.
«Я не тільки дуже сподіваюся (на введення санкцій-прим.), але я знаю, що Литва дуже багато працює в цьому напрямку. Чи буде результат - я сподіваюся, що буде», - повідомив він в ефірі телеканалу «Україна24».
Він зазначив, що цивілізовані країни не повинні купувати ядерну енергію з електростанції в Островці, оскільки ця станція небезпечна.
«Ми не повинні піднімати ядерну електричну енергію з Білорусі, з Островецької ядерної станції, тому що ця станція не безпечна. І головне - не пропускати цю електроенергію в Європу. Потрібно просто бойкотувати і блокувати це", - зазначив він.
Підвищення тарифу на світло: експерт вказав, що і 4,32 за кіловат – забагато
Продаж квартири стане випробуванням: який податок на нерухомість у 2025 році
Українцям спустошать кишені: за запізнення зі сплатою комуналки нарахують штрафи
Штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років
Нагадаємо, 19 березня президент Литви Гітанас науседа під час виступу у Верховній Раді закликав Україну припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС.
Напередодні, 18 березня про необхідність обмеження імпорту заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перших два місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.
Основним імпортером з Білорусі виступає компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука.