Довіра до Кабінету Міністрів України досягла дна через те, що уряд порушує зобов'язання по «зеленому» меморандуму і намагається затягнути виплату боргів перед виробниками енергії з відновлюваних джерел.
Про це повідомив Ян Валетов, власник сонячних станцій у Дніпропетровській області.
"В даний час нам погасили 14% заборгованості, хоча були зобов'язання погасити 40% до кінця четвертого кварталу минулого року. На жаль, положення меморандуму не були виконані. Уряд неодноразово заявляв, що у нього є наміри, але між намірами і грошима, як ви розумієте, лежить прірва», - сказав Валетов.
Він підкреслив, що зобов'язання, які даються урядом – їх невиконання, це вже дно у взаєминах бізнесу і держави.
"Те, що нам не платили – це було вже саме по собі псуванням інвестиційного клімату в нашій країні, обман інвестор. Ми вже на дні і хотілося б зміни ситуації", - сказав інвестор.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
За його словами, уряд поводиться так, як ніби зовсім не збирається виконувати зобов'язання перед інвесторами.
"Держава просто бреше, причому бреше в очі. Закінчується перший квартал. Загальна сума виплат зараз повинна була бути 40 + 15 = 55% від загального боргу (22,4 млрд грн). Думаєте це трапиться? Ні. Ми маємо справу з шулерами, на мій погляд. Через суди, напевно, можна було б змусити їх розплатитися. Але проблема полягає в іншому-що нас продовжують шантажувати цього разу невиплатами тим, хто подав до суду", - обурився Валетов.
Раніше повідомлялося, що Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії.
Іноземні інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, однак цього не сталося.
Станом на 15 березня виплачено лише 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори не бачать жодних рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.
Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт вказує, що Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний в 2020-му меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.