Для української митної служби 2019 і 2020 роки були досить невдалими. Що далі?
На це питання в однойменній програмі на каналі «Знай 24» відповідає колишній глава цього відомства Анатолій Макаренко.
«Спостерігаючи за відсутністю виразної та зрозумілої митної політики в країні, я можу дати тільки песимістичний прогноз - попри всі зусилля глави митного відомства, якого я підтримую. Відсутність такої політики призводить до того, що українська митниця не має сьогодні зрозумілого статусу - вона як пасербиця між правоохоронними органами, і як фіскальний пилотяг всередині податкового відомства. Заїжджі пройдисвіти радять перетворити митницю країни в митний «Макдональдз»», - обурюється він.
За його словами, закордонні експерти рекомендують: дівчатка і хлопчики в красивих костюмах повинні стояти на кордоні та з посмішкою зустрічати бізнесменів і їх товари. І це при тому, що зараз всі країни світу оберігають свій суверенітет і економічну безпеку.
«Нам пропонують: нумо розкриймо обійми, одягнемо білі сорочки та красиві бантики. Що ж стосується модернізації та цифровізації, то для цього, крім благих спонукань, повинні бути гроші. Я не бачу в бюджеті на 2021 рік грошей на розвиток митної інфраструктури, електронних сервісів і так далі», - зазначає Анатолій Макаренко.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Також Макаренко стверджував, що це відомство може принести державі не менш грошей, ніж МВФ.