Співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом заважає відсутність реформи судової системи.
Про це сказав економіст і фінансист Сергій Фурса в програмі “Суб’єктивно з Янікою Мерило”.
"Отже, пройшли очищення Антикорупційним судом. Антикорупційний суд так створили і він користується довірою, він там почав вже садити народ. І всі наші товариші, вони бояться Антикорупційного суду. А глобально судову систему не дають реформувати, відстоюючи ось той самий корупційний суверенітет. І це проблема, саме тому не приходять інвестори. І саме це заважає нам зараз повернутися до співпраці з МВФ. Тому що в МВФ тепер теж головний рядок - це судова реформа", - сказав Сергій Фурса.
Він зазначив, що раніше робили інші реформи, але прийшли до того, що будь-яку іншу реформу можна відкотити через нереформований суд.
"Проблема, що ми не можемо виключити все наше життя і запхати його в маленькі сегменти. Ми повинні реформувати ось це саме право, для того, щоб усім стало комфортно. Це системне рішення. Тому, які б не були точкові місцеві рішення - вони будуть працювати як інвестняня - для точкового якогось проектика. Може, будуть працювати, може - не будуть. Але системно це нічого не змінить", - додав економіст.
Доплати для пенсіонерів: кому і як нарахують по 2000 тисячі
Тільки для обраних: пенсії збільшяться на 50 %, але не для всіх
"Ощадбанк" заманює пенсіонерів у боргову яму: що роблять працівники відділень
В Україні приймають заявки на нову фінансову допомогу: хто може отримати понад 11 тисяч гривень
Як повідомляв Знай.ua, Ігор Палиця пропонує ввести "червоні лінії" для МВФ.
Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що не отримавши чергового траншу МВФ, влада почала вирішувати питання з Ситником.