Згідно з рекомендаціями експертів має відбутися аналіз всього житлового фонду Києва: де реновації квартал потребує суцільно, а де можна відновити будинки точково.
Так повідомив у програмі блогерки Катерини Павлової «In Kyiv» Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.
Передусім гість програми пояснив, чим відрізняється реновація будинку від реновації кварталу: перше передбачає модернізацію споруди та продовження терміну її експлуатації на ще 50 років, а друге – побудову нових дитсадків, шкіл та доріг.
Наприклад, реновацію необхідно провести у всьому кварталі Старої Дарниці: замінити мережі, школи, садочки, відпочинкові зони та інше. Натомість із Печерським та Шевченківським районами цього не зробити. «Ми не зможемо провести реновацію кварталів, бо це неможливо в історичних районах», - пояснив Попенко. У такій ситуації доведеться вдатися до точкової віднови будинків.
Натомість Дніпровський район зі своїми старими кварталами підходить для реновації, повідомляє голова спілки. Тим не менш, передусім варто проаналізувати ситуацію: які там можливості постачання тепла, електрики, водовідведення, яка кількість робочих місць, у якому стані дороги та яку частину людей там можна розселити. Мовляв, інакше повториться історія із заселенням на Позняках.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Після реновації житлового фонду кількість населення у старих районах зросте з 10-20 тисяч до 50-60 тисяч чоловік. Але Попенко звертає увагу на переповненість дарницьких шкіл і садочків, до яких вибудовуються багаторічні черги. «Про які ми кажемо реновації кварталу, куди помістити цих 50 тисяч людей?», - обурюється він.
Голова спілки називає житловий фонд обличчям Києва, столиці України. Тому, на його думку, на чолі реновації міста мають стати правильні люди, зацікавлені в цьому. «Влада, Кабмін не зрозуміють, що реновація - це не тільки замість 5-поверхівки побудувати 20-поверхівку», - пояснює Попенко та додає, що таке ставлення просто зруйнує місто. Гідним очільником цього процесу він вважає КМДА, а після Києва цим варто зайнятися і в інших містах України.
Нагадаємо, Макагон розповів, як вирішити проблему підтоплень у Києві.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Котенкова розповіла про зруйнований стан інфраструктури та зростання тарифів.