Комітет Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу схвалив законопроект №5175, яким пропонується продовжити дію мита на експорт брухту чорних металів у розмірі 58 євро / тонна ще на 5 років, передає Мінпром.
Дане рішення було прийнято в ході засідання Комітету 31 березня, передають Українські Новини.
При цьому члени євроінтеграційного Комітету дали рекомендацію Комітету з економічного розвитку спільно з Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України провести відповідні консультації з основними країнами-торговими партнерами.
В ході виступу заступник міністра економіки-торговий представник України Тарас Качка зазначив, що металобрухт є стратегічною сировиною в контексті майбутнього "озеленення" вітчизняної металургії. "Баланс національних інтересів полягає в тому, щоб надати можливість нашим металургам проводити нормальну екомодернізацію. Україні дуже важливі кліматичні цілі, тому доцільно продовжити дію мита на експорт брухту з поточною ставкою",- повідомив він.
Водночас заступник міністра визнав, що існують юридичні нюанси, пов'язані з міжнародними зобов'язаннями України. "Однак ризики виникнення юридичних спорів мінімальні", - підкресливши Хитавиця.
У свою чергу співавтор законопроекту, заступник голови Комітету з економрозвитку Дмитро Кисилевський (фракція "Слуга народу") зазначив, що завдяки дії мита вдалося подолати катастрофічний дефіцит металобрухту, а в 2020 році він зменшився практично до нуля.
Він додав, що до введення мита брухт з України експортувався до Туреччини і Придністров'я, які проводять економічно не дружню політику до української металургії, при цьому стимулювати експорт сировини туди недоречно і суперечить національним інтересам.
"Законопроект має критичне значення для української металургії, особливо враховуючи Європейський зелений курс. Україна має впевнену переговорну позицію по лінії СОТ. ЄС не має економічного інтересу до металобрухту з України. І на поставку в ЄС мито не застосовується. Тому це питання не створює перешкод для подальшої інтеграції України з Європейським Співтовариством",- резюмував депутат.
Тим не менш, голова Комітету з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила застереження про можливі зауваження до даного законопроекту з боку представників Євросоюзу. "Щоб убезпечити себе від потенційних претензій, Кабмін повинен сформувати чітку позицію з аргументами.Її необхідно буде донести до наших торгових партнерів",- констатувала вона.
Як повідомлялося, 17 депутатів пропонують Раді продовжити дію мита на експорт брухту €58/тонна ще на 5 років.
У вересні 2016 року, на тлі гострого дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку, на той час Президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачає збільшення строком на 1 календарний рік мита на експорт брухту з 10 євро до 30 євро за тонну, при цьому в 2017 році дію мита було продовжено ще на рік - до 15 Вересня 2018 року.
Влітку 2018 року Порошенко схвалив продовження мита на експорт брухту на 1 рік, до 15 вересня 2019 року і збільшення розміру мита з 30 євро до 42 євро за тонну. При цьому в квітні 2019 року Порошенко схвалив підвищення мита на експорт брухту з 42 євро до 58 євро за тонну і продовження дії мита до 15 вересня 2021 року.
Мінпром
Комітет Ради з євроінтеграції підтримав продовження мита на експорт брухту
2 квітня 2021, 14:49