Український політолог-міжнародник та керівник фонду «Відродження» Олександр Сушко у програмі Яніки Мерило «Суб’єктивно з Янікою Мерило» розповів про піднесення громадянського суспільства під час Революції Гідності.
«Певний золотий період громадянського суспільства був одразу після Майдану. Тоді дійсно вплив громадянських організованих груп, які вийшли з Майдану, був безпрецедентно сильний, особливо на тлі слабкості держави у той момент. Ми бачили величезний підйом волонтерського руху, це теж прояв громадянського суспільства», - зазначив Сушко.
На думку політолога, у часи Революції Гідності громадянське суспільство здійснило певне піднесення усього українського суспільства. Навіть, у деяких випадках підмінило собою державу, особливо там, де держава не могла здійснювати певні функції.
«Зрозуміло, що такий період за визначенням буде коротким. Громадянське суспільство не повинне підміняти собою державу, але у деяких випадках, як бачимо на українському прикладі, буває і таке», - сказав Сушко.
За словами Сушка, громадянському суспільству не притаманний обов’язок підміняти державу, але бувають виключення. Під час Революції Гідності, відштовхуючись від стану держави у той момент, громадянське суспільство зазнало піднесення і у певній мірі підмінило деякі державні функції.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Нагадаємо, для Знай.ua Говорун пояснив, чому Революція Гідності показала модель, до якої Україна має прагнути
Раніше Знай.ua публікував заяву Сушка, що держава любить отримувати допомогу.