Правила використання захисної маски в часи коронавірусної епідемії озвучив у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» Борис Скачко, терапевт, фітотерапевт, письменник і медичний блогер.

Гість програми пояснив, яка взаємозалежність існує між вологою та захистом від коронавірусу. Якщо людина підтримує нормальний водний баланс, то її маска залишається на тривалий час вологою. На її тканині осідають не лише частки слини чи слизу, але й вірус. Якщо ж маска суха, то він звільняється та з вдихом потрапляє в організм людини.

Далі Скачко дає певні рекомендації українцям щодо правильного використання маски. Передусім йдеться про сам захисний засіб: він має мати не 1 шар, а 2-3 обов’язково. «У цьому випадку це надійний захист на найближчі 3-4 години», - запевняє терапевт.

Але маска також потребує постійного догляду з боку її носія, аби справно виконувати свої захисні функції. Так, медик вказує, що за високих температур, зокрема 56 градусів мінімум, вірус не живе. Отже, стару маску можна зробити новою, знищивши частинки вірусу у волозі за допомогою праски чи пральної машинки. «Маска знову чиста і невинна, ви знову можете її використовувати як засіб захисту», - запевняє він.

У разі відсутності в тій чи іншій ситуації маски згодиться, вважає Скачко, навіть доволі щільний за своєю структурою шарф. Він ж бо здатен певний час затримувати вірус так само, як і медична маска.

Популярні новини зараз

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Помер Анатолій Дятлов з "Чорнобиля" HBO: акторові було 55 років

Показати ще

Нагадаємо, терапевт розповів, чому не можна збивати температуру.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Донський розповів про сценарії розвитку ситуації з коронавірусом.