Діяльність Наглядової ради «Укрзалізниці», яка за три роки роботи так і не представила план реформування компанії, а лише постійно змінювала її керівників, фактично блокує функціонування всієї галузі. Про це заявив економіст Борис Кушнірук.
«Чехарда керівників-менеджерів УЗ, котрі за цей період будь-яку реформу, навіть стабілізувати ситуацію не можуть, оскільки наглядова рада знову й знову міняє (керівників УЗ – ред.) за якимись причинами. Виходить нинішня ситуація, у якій корпоративне управління залізниці фактично блокує і саботує діяльність галузі», - сказав Кушнірук.
Він також наголосив: робота Наглядової ради УЗ дискредитує не лише реформу корпоративного управління, вона ще й заблокувала реформу УЗ, яку, нарешті, розпочав призначений минулого року керівником компанії Володимир Жмак. І саме це, на думку експерта, стало причиною його звільнення.
«Вона (реформа УЗ – ред.) передбачала, що потрібно провести розділення напрямків – вантажні і пасажирські перевезення, диспечеризації і управління цим господарством, яке є природним монополістом, пов’язаним з коліями. А є ще ремонтні підприємства. І навколо чого виник конфлікт? Тобто коли нарешті були начебто зроблені правильні кроки, ви починаєте розділяти всі ці види діяльності. І тут виявилось, що це когось не влаштовує, що це комусь заважає. Тому і почалася компанія з дискредитації і зняття з посади попереднього керівництва, хоча воно зробило те, що мало бути зроблено ще 20 років назад», - пояснив Кушнірук.
Раніше народний депутат, член комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Костянтин Бондарєв заявив, що уряд має негайно провести засідання для обговорення проблем Укрзалізниці і звільнити Наглядову раду, яка довела компанію до кризового стану.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Водночас екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян підкреслив, що члени Наглядової ради УЗ отримують величезні зарплати, але лише продукують конфлікти і блокують реформу компанії, яка перебуває в критичному стані.