Сполучені Штати надають посильну допомогу Україні щодо обмеження агресії з боку Росії, хоч і мають свої проблеми всередині держави. У той же час суспільство очікує обміну полоненими на Великдень, та чи варто?
Цих питань торкнувся у програмі блогерки Мирослави Бобровської «А як насправді» Ігор Романенко, генерал-лейтенант у запасі та кандидат військових наук.
Романенко пояснює, що зараз для президента Сполучених Штатів пріоритетними стали внутрішні проблеми держави, оскільки його прихід до влади багато в чому базується на ситуації із пандемією. «Плюс Америка по-своєму розколота на дві частини і це йому теж треба долати», - зазначає експерт і додає, що йдеться також про відновлення багатьох геостратегічних питань.
З іншого боку, попри власні труднощі США допомагає Україні у конфлікті з РФ. І це, переконаний Романенко, найбільша допомога за всі роки незалежності. Інше питання – розвиток подальших відносин між державами. Генерал-лейтенант бачить його лише у тому разі, якщо з боку України поступить чітка пропозиція закінчення війни на сході та стратегія вирішення кримського питання.
Принагідно Мирослава Бобровська запитала у гостя програми про обмін полоненими під Великдень. Та Романенко не вважає, що президент Росії піде на цей крок. Так, будь-які позитивні наміри та серйозна праця над обміном з боку української влади наштовхується на рішення Путіна. «А розраховувати на те, що у нього прокинеться співчуття, не доводиться взагалі», - підкреслює експерт.
Зняти пенсію з картки не вийде: хто з пенсіонерів може залишитися без грошей
Гороскоп на сьогодні, 14 травня: важкі рішення терезів та безсилля водоліїв
Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною
Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу
Раніше Знай.uа повідомляв про те, з чого повинна починатися реінтеграція Донбасу.