Як повідомляє Центр інформації УПЦ, цього року Світлий тиждень триватиме до 8 травня.
Великодній тиждень, або Світла седмиця сприймається Церквою як один день - день загальної радості і спілкування з Воскреслим Христом.
Церква закликає віруючих причащатися на Світлій седмиці кожного дня.
Усі ці дні у храмах будуть залишатися відкритими царські врата на знак того, що своєю смертю Іісус Христос відкрив людям дорогу в рай.
На час Світлої седмиці звичайний на увесь рік піст по середах і п'ятницях скасовується.
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
У п'ятницю, коли відбувається святкування ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», після літургії, за традицією, мале освячення води.
Усю Світлу седмицю в храмі біля Царських врат стоїть особливий хліб - артос. Він освячується у перший день Пасхи і усю Світлу седмицю стоїть перед іконою Спасителя. Зберігається традиція виносити артос під час хресних ходів на Світлому тижні.
Артос символізує присутність Іісуса Христа з людьми. Апостоли, згідно з переданням, збираючись після Воскресіння Христа на трапезу, залишали частину хліба на столі для Христа, як завжди робили при Його земному житті.
Роздається артос у суботу Світлого тижня, після ранкового богослужіння.
За давньою традицією, на цьому тижні кожен може піднятися на дзвіницю і вдарити у дзвони, поділившись з іншими пасхальною радістю.
Починаючи з дня Великодня і до її віддання на сороковий день віруючі зустрічають один одного пасхальним вітанням: «Христос Воскрес!», «Воістину Воскрес!».
Святкування Великодня триватиме 40 днів - до Вознесіння Господнього, яке в цьому році святкують 10 червня.