24 квітня вірмени відзначають День пам'яті жертв геноциду 1915 року. Джо Байден перший президент США, який визнав депортацію і масові вбивства вірмен в 1915 році геноцидом. Ця заява може завдати шкоди американо-турецьким відносинам.
Експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса в програмі «Романенко. Беседы» розповів деталі про це і заявив, що визнання Байденом геноциду це політична заява.
«У 1915 році від 1 до 1,5 млн вірмен були вбиті на території колишньої Османської імперії. В основному це східні території Туреччини. Багато з них були не тільки вбиті, а й зігнані в інші райони Османської імперії. Дуже багатьох етнічних вірмен ловили, зганяли і змушували пішки бігти в Сирійську пустелю, через що багато вірмен виявилося в Сирії», - зазначив Куса.
Як зазначає експерт, вірмени в 1915 році зазнали «маршів смерті», прямо, як і деякі народи за часів нацистських етнічних чисток. Куса зазначив, що по дорозі «маршу смерті» одна з головних небезпек для вірмен це були курдські розбійники, які грабували і вбивали їх.
«З тих пір, як у вірмен з'явилася своя держава, вони намагалися це питання підняти на міжнародний рівень. Це все відбувалося на тлі військової істерії. Керівники Османської імперії шукали в усіх ворогів, а у вірменах вони бачили «5-ю колону». Туреччина не заперечує масові вбивства, вони кажуть – так, вони були. Але, по-перше вони не погоджуються з цифрами, а по-друге не вважають, що це був геноцид», - підкреслив Куса.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
За словами гостя програми, Туреччина не хоче, щоб це було визнано геноцидом, бо побоюються завдання шкоди репутації. На думку експерта, ще для Туреччини це загрожує позовами вірменських сімей і витратами на репарації. Як зазначає Куса, зараз Україна теж вимагає визнати, що в 30-х роках по відношенню до нас був геноцид – Голодомор. Далі експерт висловив свою думку про визнання Байденом геноциду вірмен.
«Це політична заява. Це не юридичне рішення, не законопроект, навіть не резолюція. Він вперше з всіх президентів США вжив слово «геноцид». Раніше вони просто це слово не говорили, вони говорили – масові вбивства. Президент США вжив це слово, ввівши його в політичну комунікацію», - сказав Куса.
Нагадаємо, для Знай.ua Кочетков пояснив, чому протягом всієї історії України робить одні й ті ж помилки.
Раніше Знай.ua поширював, що Романенко високо оцінив допомогу США Україні в конфлікті з РФ.