Власник певної ділянки землі сільськогосподарського призначення може через суд домогтися приєднання сусідніх ділянок, що межують з ним. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.
«Умовно кажучи, великий землевласник, який володіє певним земельним пулом в межах населеного пункту, почне активно скуповувати земельні паї у місцевих жителів, якщо хтось не захоче продавати йому землю, а вона межує з його ділянками, то він може через суд змусити цю людину продати цю землю. Тобто фактично через суд забере цю землю собі», - розповів він.
Кущ сказав, що в законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення» говориться, що це буде робитися з наданням альтернативної земельної ділянки.
«Згідно з недавніми соціологічними опитуваннями більшість українців негативно ставляться до земельної реформи і не хочуть продавати свою землю. А у зв'язку з цим законопроєктом виникає питання, хто їх питатиме? Тобто якщо великому землевласникові буде потрібна ваша ділянка, яка буде межувати з його землею, то він просто піде в суд і через нього забере вашу земельну ділянку», - акцентував він.
Кущ резюмував, що саме тому зараз земельна реформа відбувається разом із судовою, щоб створити зручний інструментарій відбирання землі у їх власників через суди.
Доплати для пенсіонерів: кому і як нарахують по 2000 тисячі
Тільки для обраних: пенсії збільшяться на 50 %, але не для всіх
Зимову допомогу доведеться повернути: кого змусять відмовитись від виплат
Відключення світла за борги: через яку суму можна залишитися у темряві
«При цьому великому земельному власнику, який захоче провести консолідацію земель надається право в досудовому порядку розробити новий проект землеустрою», - добавил он.
Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що у нас імпорт не впав так сильно, як впали показники митниці.
Також раніше Кущ розповідав, що одна зі схем на митниці - це коли завозиться товар за заниженою ціною.