У випадку введення в Україні акцизного збору на виробництво «зеленої» енергії розвиток галузі чистої енергетики зупиниться, при цьому в державі залишиться 90% застарілих і брудних енергопідприємств, які ще більше будуть розкрадати наближені до влади особи.

Про це заявив Ігор Тинний, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, підкресливши, що умови для ведення бізнесу в Україні для іноземних та національних інвесторів нестерпні.

«Соціалісти у владі хочуть красти гроші «зелених» інвесторів у зелену енергетику. Коли хтось думає, що іноземним інвесторам буде краще, то насправді ні. Бо була вилучена певна гарантія з закону про захист іноземних інвестицій. Тому сподіватися на те, що в Україні буде йти оновлення виробничої бази, не варто», - сказав Тинний.

За його словами, в Україні рівень зносу потужностей виробництва електроенергії сягає майже 90%.

«От в цьому році чому так влада поспішає добудувати запорізькі мости? Тому що Дніпрогесу 90 років і дамбу треба ремонтувати. Атомні електростанції майже всі відпрацювали свій ресурс. Все, що пов’язано з державною енергетикою, це завжди крадіжка. Тому і залучали приватних інвесторів, щоб будувати нову чисту відновлювану енергетику, але соціалісти у владі – це біда. Вони завжди один раз крадуть і ніколи не зупиняються», - підкреслив співзасновник УАВЕ.

Популярні новини зараз

Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина

Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати

Доплатять 300, 500 чи 1000 гривень: у кого з українців зростуть пенсії вже навесні

Українцям запровадили нові пільги на комунальні послуги: кому допоможуть погасити платіжки

Показати ще

Він нагадав, що через борги перед підприємствами відновлюваної енергетики в країні спостерігається відтік іноземних інвестицій, який у разі протиправного з боку дердави введення акцизу на зелену енергію тільки посилиться.

«У серпні минулого року, коли було досягнуто важкий компроміс, було проголосовано зміни до закону України про альтернативні джерела енергії. І там стаття 9.4 – це якраз і була таке обумовлення щодо відсутності подальших змін законодавства. Але відразу через пів року вирішили піднімати (тиск акцизним збором – ред.), - зазначив Тинний.