Які раціональні кроки може зробити українське керівництво в нинішній ситуації, коли білоруський режим Олександра Лукашенка виявляється у все більш жорсткій міжнародній ізоляції?

Своє бачення ситуації в програмі «Романенко. Бесіди» викладає аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

«Україна не вибрала конкретний сценарій, в якому вона може діяти. Кожен з можливих сценаріїв відносин з Білоруссю має свої плюси та свої ризики. Перший з них - це повна конфронтація. Ми обриваємо всі зв'язки з Лукашенком, сподіваючись, що Європа нам допоможе. Тут і справді є можливість отримати трохи більше економічної допомоги. Другий варіант - закрити очі та сказати: це наші сусіди, все добре. Лукашенко буде нам аплодувати, але нам стане регулярно «прилітати» від європейських партнерів, причому там, де ми самі цього не очікуємо», - вважає аналітик.

Третій варіант, на його думку, полягає в тому, щоб погодитися з вибором посередника - зараз на цю роль претендує, зокрема, Австрія. Можна підтримувати жорстку політичну риторику, але залишати двері відкритими.

«Україна може і сама запропонувати себе на роль посередника у відносинах з Лукашенком. При цьому не потрібно забувати й про економічну функцію. Наскільки сама Білорусь монетизувала майданчик для Мінського формату - і з точки зору українського ринку, і з точки зору вигод від ЄС? Що заважає Україні зробити так само?», - запитує Ігор Тишкевич.

Популярні новини зараз

ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки

Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Показати ще

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він відзначав, що Україна у зовнішній політиці залежна від інших країн.

Також Тишкевич висловив упевненість, що в Україні неможлива поява авторитарного режиму за зразком білоруського.