За результатом перевірок виконавської дисципліни у органах місцевого самоврядування Закарпаття інспекція виявила, що 40% населених пунктів області не забезпечено централізованим збором побутових відходів.
«Це здебільшого складнодоступні гірські райони, з яких сміття просто змивається потічками до річки Тиса. Тож дав доручення ДЕІ у Закарпатті забезпечити охоплення перевірками і таких населених пунктів. Зокрема, необхідно перевірити, чи мають вони розроблені Схеми санітарного очищення, а за відсутності надати приписи на їх створення», - розповів Андрій Мальований.
Він також додав, що інспекція посилює заходи контролю щодо виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ у прибережно-захисних смугах.
«Відходимо від превентивних заходів і після фіксації порушення будемо одразу розраховувати збитки», - підкреслив Андрій Мальований.
Наступною проблемою області залишається незаконна вирубка і захаращеність лісів.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
«Активізацію рубок та інших "лісових" порушень слід очікувати після завершення сезону тиші. Тож наголосив на посиленні роботи в частині контролю за станом лісів», - зазначив Андрій Мальований.