Глава регулятора НКРЕКП Валерій Тарасюк відхрестився від провини за збитки державного "Енергоатому" і звинуватив держкомпанію в неефективності.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook 3 червня ввечері.

"Окремо про державні компанії. Переконаний, що саме дії окремих компаній, які в період максимальної ціни на ринку двосторонніх договорів продавали електроенергію довгостроково з дисконтом 30%, що є неприпустимим. Йдеться в першу чергу про "Енергоатому", який сьогодні (3 червня) видав дивний і вкрай непрофесійний Прес-реліз", - заявив Тарасюк.

Вдень 3 червня НАЕК "Енергоатом" закликав НКРЕКП припинити махінації трейдерів на ринку електроенергії, через які держкомпанія втрачає мільярди гривень.

Прес-реліз держкомпанії був оприлюднений після того, як на засіданні 2 червня НКРЕКП відмовилася від прохання Міністерства енергетики та учасників ринку усунути можливості для близьких до комісії трейдерів проводити махінації з цінами на оптовому ринку електроенергії.

Популярні новини зараз

Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Нагадаємо, в травні 2021 ціна на оптовому ринку електроенергії опустилася до рекордно низького значення. В окремі дні ціни падали до 43-44 коп. / кВтгод. Причиною стали махінації групи трейдерів. НКРЕКП офіційно визнала махінації лише 2 червня після звернень Міністерства енергетики.

Однак комісія офіційно відмовилася змінювати правила роботи Ринку для припинення таких махінацій, обмежившись наміром в ручному режимі слідувати за трейдерами. Всі пропозиції Міністерства енергетики комісією були проігноровані.

За розрахунками економіста Бориса Кушнірука, тільки в травні, через цінові махінації трейдерів, державних "Енергоатом" недоотримав 120 млн євро (4 мдрд грн), що дорівнює третині всього бюджету компанії на капітальні інвестиції.