Політолог Руслан Бортник у своєму блозі розповів, навіщо Зеленському контроль над регіональною владою. За словами експерта, Зеленський обзаводиться базою підтримки.
"У боротьбі за владу для Зеленського небезпечні не тільки олігархи і зовнішній вплив, а перш за все наші еліти регіональні і всередині "Слуги народу»+", які потенційно можуть скласти Зеленському конкуренцію, якщо, наприклад, вибори будуть достроковими", - зазначив Бортник.
Про це стало вiдомо завдяки матерiалу за посиланням.
За словами експерта, враховуючи конкуренцію всередині української політичної арени, Зеленський намагається сконцентрувати свою увагу саме на регіональних елітах. Як зазначає експерт, команда Зеленського все частіше працює з регіональними представниками.
"Намагається конкурувати з Кличком за контроль над мерами міст. З цією метою на минулому тижні був проведений масштабний Конгрес регіональних і місцевих властей. Це не просто було засідання: Офіс президента створює нову структуру-двопалатний квазіпарламент при Президентові, куди повинні увійти всі керівники місцевих державних обласних або районних адміністрацій", - підкреслив політолог.
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
На думку Бортника, таким чином, Зеленський дає зрозуміти, що він не залишить кличку можливість апелювати індивідуально до думки індивідуальних регіональних еліт. Як зазначив експерт, Кличко очолює Асоціацію мерів міст України.
"Таким чином, Зеленський і його команда вибудовують вертикаль до самого низу – до регіонального рівня, і, маючи вже контроль над парламентом, урядом і силовими органами, сподіваються перетворити цей контроль в більш стабільну систему державного управління", - сказав Бортник.
Як зазначає експерт, контроль над регіональною владою потрібен Зеленському для створення бази підтримки і проведення можливих референдумів, якщо Верховна Рада буде проти того чи іншого рішення.
Раніше для Знай.иа Бортник розповів, як Північний потік-2 вплине на газотранспортну систему України.