Закон про боротьбу з олігархами, який приймається зараз в Україні - звичайна медійна завіса. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.
«В такому законі про боротьбу з олігархами до них можна зарахувати практично всіх багатих людей. Один мільйон прожиткових мінімумів, який є одним з основних критеріїв віднесення до олігархів, з одного боку, це насмішка над олігархами, тому що мова йде про суму менше ста мільйонів доларів», - сказав він.
Кущ вважає, що з іншого боку, це насмішка над мільйонами тих людей, які реально живуть на прожитковий мінімум. Ми бачимо імітацію боротьби, впевнений він, і це дуже зручний інструмент для посилення особистої влади, при якій отримуєш хороший механізм тиску на основні фінансово-промислові групи країни.
«Робиться це все не для того, щоб ми з вами стали багатшими, а для того, щоб багатшою стала дуже вузька група осіб, яка знаходиться при владі і отримує інструмент тиску на олігархів. Якщо ми подивимося, то в законі про деолігархізацію немає найголовнішого – механізму боротьби з основами олігархічної моделі економіки», - підкреслив він.
Кущ повідомив, що олігархічна модель економіки перш за все ґрунтується на монополії, відповідно промислово-фінансові групи олігархів мають ті чи інші монополії на ринках.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
«Тому боротьба з олігархами - це перш за все боротьба з монополіями, а про демонополізацію в законі практично нічого немає», - резюмував він.
Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що інновації, як драйвер розвитку в США, теж дають поступовий збій.
Також раніше Кущ розповідав, що Росія дуже залежить від експорту вуглеводнів.