Професійний перемовник Вадим Рахліс у програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» розповів, чи повинні чиновники володіти навичками перемовника.
«Навичками професійного перемовника повинні володіти всі ті люди, які відповідальні за долю держави і які вступають в комунікацію, в діалог з іншими людьми, і завдяки цьому діалогу вирішується якась серйозна проблема», - каже експерт.
Він пояснив, хто такий перемовник і якими навичками він повинен володіти.
«Все наше життя – це не є переговори, все наше життя – є комунікація. А перемовник – це людина, яка професійно навчалася, має досвід і у якої ця поведінка вже на підсвідомості. Це не інформація, не знання і не навик – це підсвідомість», - сказав Рахліс.
Перемовник додав, що існує кілька напрямків переговорів:
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
• Екстремальні, кризові переговори – звільнення заручників, запобігання терактам і порятунок людей, які схильні до самогубства;
• Бізнес-переговори – рейдерські захоплення;
• Дипломатичні переговори.
Також експерт розповів про ключові моменти в проведенні переговорів з точки зору державного менеджменту. За його словами, людина, яка перебуває при владі, перш за все повинна бути професіоналом у тій галузі, в якій працює.
«Я б більше поговорив про міністра закордонних справ, так як у нас війна... В принципі, це може стосуватися частково і президента, і прем'єр-міністра. Це людина, яка дипломат і яка спочатку повинна розуміти, що таке переговори. Міністр закордонних справ повинен володіти всіма навичками перемовника, у нього має бути це в підсвідомості. Це перш за все теоретична основа. По-друге, це конкретний напрям дипломатичних переговорів. Він повинен розуміти, що таке самовладання і управління собою в екстремальній ситуації. Він повинен розуміти, що таке адаптивні здібності організму, які допомагають в потрібний момент керувати собою, керувати своїми емоціями, керувати емоціями співрозмовника», - стверджує Рахліс.
Раніше Знай.uа повідомляв, що Рахліс розповів, як врятував жінку в Казахстані.
Також Знай.uа повідомляв, що Рахліс розповів про психологічну допомогу для учасників АТО.