У програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» Олександр Клименко, український мистецтвознавець, художник та іконописець розповів, який міф варто покласти в основу нової української Конституції, щоби будувати нову якісну незалежну державу.
«Я спершу подумав, що, мабуть, танталові муки. У нас повна багата земля, а ми не можемо її використати. Весь час хочемо попити – води немає, хочемо поїсти – їжі немає. Потім я подумав, що, мабуть, сізіфова праця: ми тягнемо вгору, намагаємось цю каменюку підняти, а вона падає. Потім я подумав, що Едіпів комплекс можна використати, але такий фрейдизм мене теж не зацікавив», - розповів Клименко.
За словами митця, пізніше він вирішив, що хоч ми і маємо традиції давньогрецької полісної культури на півдні України – Степова Еллада – і в принципі можемо себе в цьому продовжувати, але ми є нацією, яка заново творить свою незалежність. Тож Клименко подумав про біблійний міф про 6 днів творення, але, каже він, і ця ідея не підійшла.
«Потім мені здалось найточніше і найправильніше використати цю тему: у нас є прекрасний міф про Майдан і прекрасний міф про АТО. Це наші міфи. Знову ж таки, для мене міф – це позитивна річ, це не казка, це – оформлення реальності, дуже ємке, з одного боку просте, але в цій простоті збирається багато складного. В одній фразі, в один міф ти можеш повністю вкласти всю історію країни або весь її шлях в майбутньому», - пояснив Клименко.
Саме тому мистецтвознавець впевнений, що на цих двох міфах, які вдало творяться зараз в Україні – міф про Майдан і міф про захисників в АТО – ми і повинні правильно вибудовувати майбуттю українську Конституцію, якщо ми будемо її міняти.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Нагадаємо, Клименко також заявив, що треба заслужити, щоб твої діти назвали тебе інтелігенцією.
Як раніше повідомляв Знай.ua, Друзенко заявив, що слово «республіка» дуже близьке українській ДНК.