Про це заявив голова представництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» у Києві Володимир Ткаченко.
Він вкотре нагадав, що українські підприємства не постачають руду в Китай, а отже, при формуванні ренти на українську руду з вартості необхідно виключити транспорті витрати, закладені на доставку руди в Китай.
«Ми десь 80% всієї руди, яку видобуваємо, самі споживаємо і переробляємо саме на метал. А конкуренція на металургійній світовій індустрії ще жорсткіша, ніж в гірничій. Зрозуміло, що до Китаю ми цю руду не довозимо, ми її в основному поставляємо в європейські країни. Але ми налаштовані саме на переробку і на забезпечення залізною рудою саме свого підприємства, свій металургійний сектор. І не хочемо зменшувати випуск металу саме в Україні», - сказав Ткаченко.
Він також зазначив: завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурі металургійні підприємства наразі сплачують більше податків до бюджету. Проте наголосив: така сприятлива ситуація не буде постійною, і наразі підприємства мають можливість інвестувати отримані завдяки цьому додаткові кошти в модернізацію власних підприємств. Інакше вони не зможуть в подальшому конкурувати на світових ринках.
«Якщо порівняти перше півріччя минулого року і цього року, то саме за рахунок зміни світової кон’юнктури, а зараз вона набагато краща, ми податків сплачуємо вдвічі більше. Якщо дають нам більше робити, то ми більше й платимо, це теж потрібно враховувати. Ми не кажемо – змінюйте чи не змінюйте, це депутати будуть там приймати рішення, проголосують за це. Але ці фактори теж треба прораховувати, якщо випала така ситуація, яка буває раз на 10-12 років, що пік цін на нашу продукцію, то дайте можливість нам модернізувати наші підприємства», - зазначив Ткаченко.
Скандальний експерт пропонує відправити на фронт мільйон "мужиків з автоматами": "Необхідну кількість голів"
Тільки для обраних: пенсії збільшяться на 50 %, але не для всіх
Після рекордного подорожчання Київстар заманює новими тарифами: що змінилось
В Україні приймають заявки на нову фінансову допомогу: хто може отримати понад 11 тисяч гривень
Також через підвищення ренти на руду, компанія АрселорМітал Кривий ріг втрачає можливість отримати кошти від материнської структури, адже не може довести, що Україна є перспективною країною для інвестицій.
«У Кривому Розі, 50 чи 60% устаткування модернізували. Але у нас існує внутрішня конкуренція – яка країна більше із конгломерату «Арсело́р Ми́ттал» переконає компанію, що саме у нас найкращі можливості для розвитку і для інвестування, та й отримає кошти. Тому потрібно це все враховувати. Адже інакше будуть менші у нас можливості робити модернізацію. А тут вже говориться одночасно і про ренту, і про екологічні податки», - пояснив Ткаченко.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроект №5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.
Раніше член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що Україна вже втратила мільярди інвестицій через безкінечні податкові ініціативи уряду, і зараз з країни йдуть останні інвестори.
Водночас економічний експерт Олексій Кущ заявив, що підвищення податків приведе до зростання цін на всі товари, а Україна перетвориться у сировинну державу.