Про це повідомляється на сайті Європейської Бізнес Асоціації.

«Визначено чіткий строк введення в дію нових еконормативів відповідно до НДТМ – починаючи з 1 січня 2028 року. З огляду на досвід країн ЄС, деякі з яких й досі впроваджують НДТМ, такі терміни в поточній економічній ситуації виглядають нереалістично для України», - зазначається в заяві ЕВА.

Також в асоціації наголосили: влада так і не запропонувала джерела фінансування екомодернізації, тож фактично весь тягар по переобладнанню промисловості покладає на бізнес, який не має необхідних для цього десятків мільярдів.

«У проєкті Закону №4167 зберігається відсутність розуміння потенційних джерел фінансування екомодернізації або стимулів державної підтримки для підприємств, що впроваджуватимуть НДТМ», - наголосили в ЕВА.

За їх оцінкою, запропонована в тексті документу вказівка для Кабміну щодо розробки державної цільової програми з екомодернізації в умовах дефіциту бюджету виглядає не достатньою для покриття витрат підприємств, які оцінюються у більш ніж 10 млрд доларів.

Популярні новини зараз

Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами

Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone

Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату

Працівники ТЦК звернулися до чоловіків з важливим проханням

Показати ще

В ЕВА закликали ініціаторів законопроєкту суттєво доопрацювати документ, врахувавши зауваження та пропозиції представників бізнес середовища, щоб провести реальну реформу в сфері екологічного контролю.

«Сподіваємось, консенсус буде знайдено і реальна, а не на папері, реформа контролю промислового забруднення в Україні таки відбудеться», - підсумували в ЕВА.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вдруге провалила законопроект про запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167), його відправили на доопрацювання.

Раніше народний депутат, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявила, що законопроєкт про зниження промислових викидів (4167) повинен бути відхилений, він не має нічого спільного з захистом екології і спрямований на знищення промисловості.

У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко підкреслила: екомодернізація в країнах ЄС проводилась за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.