Чим обернеться для української економіки початок нового суперциклу? На цю тему міркує економіст Віктор Скаршевський у програмі Юрія Романенка «Романенко Бесіди».

За словами економіста, попередній суперцикл випав на період 1996-2008 років, після чого у світі почалася фінансова криза. Тоді, каже він, все почалося через Китай, як і зараз – з одного боку, ростуть ціни на сировину, з іншого, - світ надрукував забагато грошей.

Отже, констатує Скаршевський, цьогоріч можна спостерігати значне подорожчання сировини. «Нам щастить. Для нашої примітивізуючої структури економіки ціни ростуть на сировину. Нічого не відбувається з промисловістю, з доданою вартістю, з високотехнологічними виробництвами», - пояснює експерт.

З іншого боку, він обурюється через те, що Україна зовсім не використовує час стабільності та стійкості своєї економіки на користь, тобто, вона не проводить модернізацію і не шукає ринки збуту. «Я б не стверджував, що у світі буде якийсь глобальний суперцикл сировинний», - підкреслює Скаршевський і додає, що все може обернутись падінням пізніше. У приклад він наводить попередній суперцикл, коли Україна згаяла багато часу і у 2009 році її падіння склало 15% - антирекорд у світі.

Як повідомляв Знай.ua, Абдрахманов пояснив, які можливості відкриваються перед Україною в новому суперциклі.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 14 січня: хто зі знаків Зодіаку зможе у вівторок зловити удачу

Телефонують і ломляться до квартири: "Київводоканал" попередив про незвичайні повірки лічильників

Майже 50-відсоткове зростання у платіжках: українців порадували новим тарифним "сюрпризом"

Українцям з централізованим опаленням приготувати гаманці: розмір абонплати виріс у розпал зими

Показати ще

Також Знай.ua писав про те, що Росс передбачив стрімке економічне зростання України вже найближчим часом.