Чи слід українській державі, за прикладом європейських сусідів, підтримувати вітчизняних аграріїв – або в цій сфері повинна діяти вільна конкуренція?

Свою думку з цього приводу у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості» висловлює доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко.

«На мій погляд, Україна повинна йти власним шляхом, тобто дотримуватися збалансованої політики. Потрібно враховувати і позитивний, і негативний досвід інших країн. У сільському господарстві слід дотримуватися розумного балансу між державним протекціонізмом і вільним ринком. Наприклад, кредитувати сільськогосподарських виробників потрібно, але є ризик, що ці кредити вони пустять на споживання. Тому держава повинна давати їм кредити – але на певних умовах, щоб вони не йшли «на село дідусеві», - вважає він.

На думку професора, кошти повинні надходити не тільки конкретному виробникові, а й на конкретні цілі.

«Наприклад, якщо хтось готовий виробляти для фермерів якісне обладнання, то йому можна дати навіть безповоротний кредит. Адже зараз з села йде молодь, воно старіє. Тому особливо важливо утримати її там», - говорить Сергій Корновенко.

Популярні новини зараз

Цибуля тепер – у подарунок: українські фермери масово позбавляються овочу

Якщо дорожите субсидією – не ігноруйте: що треба робити, щоб залишитися з допомогою

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше був опублікований список умов для покупки землі в Україні.

Також Знай.ua повідомляв, що економіст Сергій Фурса назвав земельну реформу «наругою над економікою».