За результатами опитування 41% українців підтримують ідею спільного духовного та історичного простору із російським народом. Свою думку щодо цих результатів висловив правник, громадський діяч Геннадій Друзенко у програмі «Романенко. Бесіди».

Принагідно Друзенко згадує 2014 рік, коли Крим і Донбас, регіони з найбільшою концентрацією проросійських настроїв, випали з електорального поля України. Це, стверджує він, дало перевагу патріотичним силам. «Плюс, я завжди казав, що немає більш ефективного творця української політичної нації, ніж Путін – це об’єднало всіх», - переконаний експерт.

Тобто, каже правник, свого часу війна з РФ виконала об’єднувальну функцію для українського суспільства: і російськомовний Корбан, і націоналіст Ярош – всі стали на захист держави. «Ми побачили формулу, яка спрацювала і завдяки якій державність вийшла», - підкреслює Друзенко.

З іншого боку, правник стверджує, що ця формула українізації виявила свою неефективність і результати опитування це підтверджують. На його думку, для її втілення потрібні Гітлер і Сталін зі своїми методами: всіх незгідних – в ешелон. «І в цьому є головне протиріччя цієї української ідеології: якщо ти хочеш гомогенну державу, гомогенну етнічно, мовно, релігійно, це можна зробити тільки тоталітарними, навіть не авторитарними методами», - констатує гість програми.

За словами Друзенка, проблема полягає в тому, що цей «донцовський» націоналізм, на якому грав Порошенко, працює не у всій Україні. Він пояснює, що поняття мови, віри та культури сприймають і підтримують у Галичині, але не в Харкові чи Дніпрі, більш космополітичних містах на сьогодні.

Популярні новини зараз

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Джонні Депп в молодості й зараз: як змінився з роками знаменитий капітан Джек Горобець

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Друзенко розкритикував сучасну модель українізації.

Також Знай.ua писав про те, що Друзенко розповів, чому в Україні неможливий сценарій Північної Кореї.