Перекладач, ветеран батальйону «Айдар» Максим Козуб у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» розповів, що не був на Майдані, проте у 2014 році поїхав воювати на схід України.
«Там я командував взводом в «Айдарі», а потім у 2015 році вже після поранення, повернувшись на фронт, командував відділенням у 30-тій механізованій бригаді», - каже ветеран.
Друзенко зазначає, що Козуб заважав деяким бійцям батальйону «Айдар» перетворитися на політичних найманців.
«Відомо, що, на жаль, перший комбат «Айдару» створив, по суті, злочинне угруповання, яке займалося рейдерством. В тому числі він намагався частину бійців перетворити на власну гвардію злочинну, і хтось за ним пішов. Мабуть, завжди, коли є війна, коли при цьому ця війна відбувається в країні з якоюсь недобудованою нормальною державністю, недобудованими якимись механізмами – і військовими, і правоохоронними… А, зрозуміло, що війна Україну застала одразу після Майдану і саме в такому стані. Зрозуміло, що в цій ситуації поява великої кількості озброєних людей при якихось механізмах захисних правоохоронних, які не зовсім працюють… Ну, може призводити до того, що хтось цю зброю використовуватиме», - сказав перекладач.
Повістка знайде прямо на робочому місці: керівники підприємств отримали нові обов'язки
Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші
Одержувачі державних виплат потраплять під перевірку: хто може мати проблеми
Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Також Козуб наголосив, що війна на Донбасі – це не етнічна війна.
«У взводі, яким я командував в «Айдарі», я рахував – десь 42% бійців були з Луганська і Луганщини. І значна частина з них – російськомовні. Вони, звичайно, українську розуміли, і намагалися багато хто нею розмовляти. І воювали за Україну, хтось із них був і поранений, і гинув у боях за Україну – при цьому багато хто з них був російськомовним етнічним росіянином за кров’ю, генами…», - резюмував він.
Як повідомляв Знай.uа, Якименко пояснив, що робити з подвійною ідентичністю українців.
Також Знай.uа писав, що Друзенко назвав головне протиріччя української ідеології.